Home » Genel » Kendi Coinimi Nasıl Yaparım | Kendi Coininizi Yapın | Coingen.io ile kendi coinini yapmak | Build Your Own Coin | How to Build Own Coin with Coingen.io

Kendi Coinimi Nasıl Yaparım | Kendi Coininizi Yapın | Coingen.io ile kendi coinini yapmak | Build Your Own Coin | How to Build Own Coin with Coingen.io

systemcoinKendi Coininizi yapmak istiyorsunuz ve hiç yazılım bilginiz yoksa üzülmeyin. Coingen.io sizin için coin oluşturup size teslim ediyor. Tabii cüzi bir miktar karşılığında.

Kendi coinimi nasıl yaparım:

1- Bu siteye girin : www.coingen.io

2- Üst menüden “Build New Coin” sayfasına girin

3- Sizden istediği bilgileri ve coininiz için oluşturduğunuz logoyu seçip gönderin. Bilgiler şunlardan oluşuyor:

Coin Name (one word, case is ignored) : Bu alana Coin adınızı girin. ( Tek kelime ve küçük harf ile)

Coin Abbreviation (exactly three letters, eg BTC) : Bu alana Coininiz için seçtiğini 3 harfli sembolü girin.(Kesinlikle 3 harfli olmak zorunda)

 Coin Icon (256×256) : 256×256 boyutunda hazırladığınız coin logonuzu upload edin.

– Remove Coingen branding on splash screen (0.10 BTC) : Bu alanı işaretlerseniz Coin cüzdanınız açılış ekranından Coingen yazısı kaldırılır. Ancak 0.10 BTC daha fazla ücret ödersiniz.

Include source (+0.05 BTC): Bu alanı işaretlerseniz kaynak kodu ile birlikte oluşturulup downloada sunulur. Kaynak kodu pool oluşturmak için lazım olabilir. Ancak yine bu alan için 0.05 BTC daha ödersiniz.

Do not display my coin on the public status page (I understand that if I lose my private link, I will lose access to my coin).: Bu alanı işaretlerken dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer işaretlerseniz coininiz herkese açık sayfada görüntülenmez. Ama size verilen özel bağlantı adresini kaybederseniz siz de kullanamazsınız. O yüzden coini oluşturduktan sonra size verilen adresi mutlaka kaydedin.

Proof of Work Algorithm: Coininiz algoritması. İki seçeneğiniz var. Biri Bitcoin algoritması olan SHA256. İkincisi Litecoin algortması Scrypt.

Block Rate (in seconds) : Blok zamanı. Saniye cinsinden yazmanız gerekiyor.

Initial value per block : Blok başı ödül coin miktarı.

Block halving rate : Yarılanma oranı.

Maximum coins: xxxxx : Bu alanda girdiğiniz değerlere göre üretilebilecek maksimum coin miktarını görebilirsiniz.

(Advanced Settings altında ) Port Number: Kullanacağınız port.

Eğer herşeyi girdiyseniz coininiz oluşturulmaya hazır demektir. “Create My Coin!” butonuna tıkladığınızda sizi bir ödeme sayfasına yönlendirecek. Size verdiği Bitcoin adresine belirtilen miktarda BTC yi göndermeniz gerekmektedir. Bu ödeme sayfasının adresini kaybetmeyin. Eğer herkese açık sayfada listelenmesini devredışı bıraktıysanız coininize erişim hakkınız kaybolur.

Hepsi bu kadar. Artık sizin de bir coininiz var. Gerisi size kalmış. Reklamını yapıp markete sokabilirseniz zengin bile olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Buy Bitcoins with Credit Card